Urząd Miasta i Gminy w Górze

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

O godz. 15.00 pod Pomnikiem Wolności na placu Bolesława Chrobrego odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca „Żołnierzy Wyklętych”. Wiązanki kwiatów złożyły władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz, Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Góry Arkadiuszem Szuperem i Przewodniczącym Rady Powiatu Górowskiego Ryszardem Wawerem. 

W uroczystości brali udział również Przedstawiciele „Solidarności”, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Henryk Adamus, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele jednostek oświatowych i gminnych jednostek organizacyjnych a także mieszkańcy Góry.

Wartę honorowa przy Pomniku Wolności pełnili górowscy Harcerze. 

Po ceremonii składania kwiatów, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała za udział w uroczystości, złożone kwiaty oraz pamięć o Żołnierzach Wyklętych. 

Galeria zdjęć

1 DSC_0286 2 DSC_0290 3 4 DSC_0304 DSC_0307 DSC_0312 DSC_0317 DSC_0318 DSC_0319 DSC_0320 DSC_0321 DSC_0323 DSC_0324 DSC_0329 DSC_0332 DSC_0333 DSC_0336 DSC_0341 DSC_0342 DSC_0349
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności