83. rocznica wybuchu II wojny światowej
W dniu dzisiejszym w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej złożone zostały kwiaty i znicze pod Pomnikiem Wolności w Górze dla oddania hołdu poległym podczas działań wojennych, a także tym, którzy ofiarnie walczyli o wolność naszej ojczyzny.
W uroczystości z tej okazji uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Góra i Powiatu Górowskiego na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz oraz Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy i powiatu oraz mieszkańcy.
Kwiaty przed Pomnikiem Wolności złożyli:
• wspólna delegacja władz Gminy Góra i Powiatu Górowskiego wraz z Prezesem Zarządu Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Górze,
• Komendant Powiatowy Policji w Górze i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Górze,
• Harcerze 30 Górowskiej Drużyny Harcerskiej "Glock",
• przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy Góra: Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze, Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze, Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze, Domu Kultury w Górze, Biblioteki Miejskiej w Górze, Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Górze oraz Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Górze,
• delegacja Ośrodka Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze,
• delegacja Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze i Urzędu Pracy w Górze,
• delegacja Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze,
• delegacja Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze,
• delegacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze,
oraz delegacje szkół i przedszkoli Gminy Góra:
• Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze,
• Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze,
• Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie,
• Zespołu Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince,
• Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie,
• Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach,
• Przedszkola Publicznego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Górze,
• Przedszkola Publicznego Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Górze,
• a także Zespołu Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze.
Na zakończenie uroczystości Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała obecnym za pamięć i złożone kwiaty. Nawiązała też do napaści Rosji na Ukrainę w dniu 24 lutego br., co unaoczniło nam okrucieństwa wojny.
Na uwagę zasługuje fakt, że w miejscu uroczystości na Placu Bolesława Chrobrego w Górze, przy Pomniku Wolności powiewała flaga biało-czerwona umieszczona na nowym maszcie, którego montaż jak i sama flaga sfinansowane zostały ze środków budżetu państwa w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.
