Szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych
W piątek 14 marca w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych pt. „Uzależnienia behawioralne – zachowania suicydalne”.
Szkolenie poprowadziła Helena Strzałkowska – Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień i Dyrektor Młodzieżowego Centrum Profilaktyki Alternatywa w Lesznie.
Tematyka szkolenia jest niezwykle aktualna i szczególnie dotyczy młodych osób, które nie radzą sobie z codziennością, presją rówieśniczą, mają niską samoocenę czy borykają się z problemami rodzinnymi.
Podczas szkolenia uczestnicy poznali pojęcie zachowań suicydalnych, motywy, czynniki i niepokojące sygnały oraz uwarunkowanie i zapobieganie zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży.
