Urząd Miasta i Gminy w Górze

Szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych

W piątek 14 marca w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych pt. „Uzależnienia behawioralne – zachowania suicydalne”.

Szkolenie poprowadziła Helena Strzałkowska – Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień i Dyrektor Młodzieżowego Centrum Profilaktyki Alternatywa w Lesznie.

Tematyka szkolenia jest niezwykle aktualna i szczególnie dotyczy młodych osób, które nie radzą sobie z codziennością, presją rówieśniczą, mają niską samoocenę czy borykają się z problemami rodzinnymi.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali pojęcie zachowań suicydalnych, motywy, czynniki i niepokojące sygnały oraz uwarunkowanie i zapobieganie zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności