Dzień Seniora
Dzień Seniora to jedno z najdonioślejszych świąt w naszej lokalnej społeczności, które podkreśla to, jak ważną i znaczącą rolę w życiu Gminy Góra odgrywają osoby starsze.
Z tej okazji, 3 października w Domu Pogodnego Seniora w Górze odbyły się uroczyste obchody, które zgromadziły mnóstwo gości, w tym: Burmistrza Góry Tadeusza Juskę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Macieja Liśkiewicza, Dyrektora Domu Kultury w Górze Katarzynę Wiśniewską, Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze Edytę Żmiejewską, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Edytę Lisiecką.
Burmistrz Góry Tadeusz Juska złożył wszystkim Seniorom życzenia zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności, podkreślając ich wkład w działania na rzecz rozwoju i promocji naszej Małej Ojczyzny oraz w integrację międzypokoleniową. Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Maciej Liśkiewicz, przyłączając się do życzeń, na ręce Kierownika Domu Pogodnego Seniora Katarzyny Jabłońskiej złożył bukiet kwiatów, dziękując za owocną współpracę.
Uroczystości uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze pod opieką Jolanty Łukasiak.
