Urząd Miasta i Gminy w Górze

Obowiązkowa deratyzacja w miesiącu kwietniu

Jak co roku na podst. § 24 Uchwały Rady Miejskiej Góry z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Góra Burmistrz Góry podaje do publicznej wiadomości informację o obowiązkowej deratyzacji.

W celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy przeprowadzona zostanie obowiązkowa deratyzacja na terenie Gminy Góra w okresie od 01.04.2026 r. do 30.04.2026 r.  

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na wszystkich właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami.

Deratyzację należy przeprowadzić w pomieszczeniach takich jak: altany, boksy przeznaczone na pojemniki do odpadów, szopy, zsypy i komory zsypowe, korytarze piwnice, połączenia węzłów cieplnych i przyłączy wodociągowych.

W związku z akcją deratyzacji zobowiązuje się właścicieli nieruchomości do:

a) dokonania w budynkach i pomieszczeniach naprawy wszystkich uszkodzeń, które mogą służyć gryzoniom jako drogi wtargnięcia  np. otwory w drzwiach, podłogach itp.,

b) usunięcia z terenu i pomieszczeń wszelkich odpadów żywnościowych mogących stanowić pożywienie dla gryzoni,

c) wyłożenia trutek w szczególności wewnątrz lub w pobliżu gniazd, w kątach i wzdłuż ścian, na ścieżkach przebiegu lub w miejscach ich żerowania.

Pliki do pobrania:

OBWIESZCZENIE_deratyzacja.pdf
Format: pdf, 122.79 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności