Obchody rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego
Dziś, 20 maja, z inicjatywy Hufca Pracy w Górze odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę śmierci rotm. Witolda Pileckiego – bohatera, żołnierza niezłomnego, który został zamordowany przez władze komunistyczne w mokotowskim więzieniu.
Pierwszą część wydarzenia stanowiła lektura fragmentów raportów sporządzonych przez Pileckiego w czasie jego pobytu w Auschwitz. Teksty zaprezentowali zaproszeni goście w tym: Zastępca Burmistrza Góry Krzysztof Olejarnik, Dyrektor Biblioteki Miejskiej Danuta Biernacka, Dyrektor Zespołu Szkół w Górze Ewa Gano, p.o. Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze Aneta Kłak, uczniowie szkół, a także reprezentanci Domu Pogodnego Seniora i Hufca Pracy.
Kolejnym punktem było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Artystyczny hołd dla rotmistrza Witolda Pileckiego", na który wpłynęło aż 49 prac. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Druga część obchodów odbyła się pod obeliskiem Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie zebrani goście złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd jego odwadze, niezłomnej postawie oraz poświęceniu dla ojczyzny.
