Urząd Miasta i Gminy w Górze

Biały Tydzień rusza 4 maja!

Już w poniedziałek 4 maja rozpocznie się Biały Tydzień dla Górowian. W ciągu kilku dni mieszkańcy gminy Góra będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, skorzystać ze specjalistycznych konsultacji, zasięgnąć porad lekarskich - po prostu, zadbać o swoje zdrowie.

W programie m.in.:

  • badania krwi (D, B12, kwas foliowy);
  • diagnostyka słuchu;
  • konsultacje dietetyczne i fizjoterapeutyczne;
  • USG (piersi, prostaty, pęcherza);
  • badania dermatologiczne;
  • spirometria i badania dopplerowskie;
  • cytologia i mammografia;
  • badania pod kątem osteoporozy;
  • konsultacje specjalistyczne;

Biały Tydzień to także zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

WAŻNE!

4 maja pod Centrum Medycznym Novimed pojawi się mobilny punkt poboru krwi. Co minutę na świecie ktoś potrzebuje transfuzji krwi - przyjdź i podziel się życiem!

W trakcie Białego Tygodnia każda chętna osoba będzie mogła dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. To tylko kilka minut i prosty wymaz z policzka, który może stać się  dla kogoś szansą na życie!

Zachęcamy do zgłaszania się.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności