Urząd Miasta i Gminy w Górze

Gala konkursu zDolnyŚlązak

12 maja we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak. Konkursy te są konkursami wojewódzkimi, skierowanymi do wszystkich uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego i obejmują następujące przedmioty szkolne: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język angielski i język niemiecki. W wydarzeniu wzięli udział: Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty, laureaci konkursu, rodzice i nauczyciele. W roku szkolnym 2022/2023 do dziewięciu konkursów zDolny Ślązak na etapie szkolnym przystąpiło 58253 uczniów, na etapie powiatowym 4208, a w finałach 1251. Wyłoniono 402 laureatów.

Gminę Góra reprezentowało dwóch uczniów, laureatami zostali – Marta Kornicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze oraz Jakub Jarząb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze. Marta przygotowywana przez Panią Justynę Witkowską została laureatką z języka angielskiego, Jakub zaś dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Smolińskiej otrzymał tytuł laureata z historii. Finalistą konkursu został również Karol Buchar, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów oraz życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3 347080106_145547345076884_8412336419444006684_n 347144455_631026312394849_9008549961948296385_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności