Urząd Miasta i Gminy w Górze

Spotkanie w sprawie monitoringu

Dziś w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się spotkanie w sprawie kolejnego etapu modernizacji monitoringu miejskiego, w którym uczestniczyli: Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Zastępca Burmistrza Góry Krzysztof Olejarnik, Komendant Powiatowy Policji w Górze nadkom. Piotr Huzar, Skarbnik Miasta i Gminy Marek Balowski, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Anna Kulesza, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Leszek Szendryk, Zastępca Naczelnika Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Wojciech Domański, Radni Rady Miejskiej Góry – Magdalena Mielczarek, Tadeusz Biernacki, Grzegorz Lewandowski oraz Dariusz Szewiało, Referent ds. zarządzania kryzysowego Aleksandra Mrozowska, Referent ds. bezpieczeństwa publicznego Miłosz Kubiak, Pomoc administracyjna ds. obsługi strefy płatnego parkowania Dariusz Andrynowski.

W trakcie spotkania przedstawiono prezentację obrazującą propozycje nowych lokalizacji umieszczenia kamer monitoringu miejskiego. Podkreślono również, że temat pozostaje otwarty. Planowane są kolejne spotkania konsultacyjne, podczas których omawiane będą dalsze propozycje i rozwiązania. Radni mają możliwość zgłaszania swoich sugestii i rekomendacji dotyczących lokalizacji kamer oraz funkcjonowania systemu monitoringu.

Celem modernizacji monitoringu wizyjnego jest redukcja szkód spowodowanych spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez sprawniejsze wykrywanie zagrożeń. Nowe kamery umożliwią dokładniejsze obserwowanie przestrzeni publicznej oraz usprawnią działania odpowiednich służb.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności