Urząd Miasta i Gminy w Górze

Klubowe spotkanie z dolnośląską wsią w Starej Górze

We wtorek 2 czerwca w Starej Górze odbyło się jedno z serii wydarzeń organizowanych przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pt. „Klubowe spotkania z dolnośląską wsią” oraz biesiada dla KGW z powiatu górowskiego. Za organizację wydarzenia odpowiadało Biuro Powiatowe Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Górze na czele z Kierownikiem Agnieszką Szynkaruk oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Górze pod przewodnictwem Angeliki Nagłej-Jarząb.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście w tym: Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Aktywizacji społeczności lokalnych Radosław Zysnarski, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Katarzyna Jarczewska, Dyrektor Dolnośląskiego OR ARIMR Zygmunt Balant oraz Kierownik KRUS w Górze Magdalena Papmel.

Program spotkania obejmował m.in. promocję lokalnych tradycji i produktów, prezentację dobrych praktyk, konkurs dla KGW na najsmaczniejsze ciasto, zabawy integracyjne, występy zespołów ludowych oraz pokaz pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i integracji uczestników w przyjaznej atmosferze. Wszyscy zgodnie podkreślali znaczenie tego typu inicjatyw, które są ważne dla podtrzymywania lokalnych tradycji oraz aktywizacji społeczności wiejskich.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności