Urząd Miasta i Gminy w Górze

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w ZSPiP w Czerninie

Uczniowie klas I –V ZSPiP w Czerninie uczestniczyli w roku szkolny 2025/2026 w „Programie dla szkół”, koordynowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. 

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. 

Działania edukacyjne, w których uczniowie uczestniczą, takie jak: wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, zakładanie klasowych hodowli warzyw i ziół czy organizowanie warsztatów kulinarnych, festynów oraz wycieczek tematycznych, poszerzają ich wiedzę na temat pochodzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych.

Treść: Renata Stępień

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności