LVII sesja Rady Miejskiej Góry
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się dziś LVII sesja Rady Miejskiej Góry. W obradach, którym przewodniczył Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper udział wzięło 15 radnych. W posiedzeniu udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski, Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Górze kom. Daniel Panek, naczelnicy wydziałów i kierownicy biur Urzędu Miasta i Gminy w Górze, prezesi spółek gminnych, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi.
Po otwarciu obrad, wysłuchaniu hejnału i przyjęciu protokołów z LV i LVI sesji Rady Miejskiej Góry zgromadzeni wysłuchali sprawozdania Burmistrza Góry z działalności w okresie międzysesyjnym.
Podczas posiedzenie radni podjęli następujące uchwały Rady Miejskiej Góry: zmieniającą uchwałę nr LIV/479/22 Rady Miejskiej Góry z dnia 28 października 2022 r. w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Gminę Góra długoterminowej pożyczki; w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu; zmieniającą uchwałę budżetową Gminy Góra na rok 2022; zmieniającą wieloletnią prognozę finansową Gminy Góra; w sprawie określenia wysokości stawek oraz sposobu poboru opłaty targowej na terenie Gminy Góra; w sprawie pokrycia w 2022 roku części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; zmieniającą uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród za osiągnięte wyniki sportowe; w sprawie wstępnych miejsc lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych; w sprawie planu pracy Rady Miejskiej na rok 2023; zmieniającą uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Góra; w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy oraz za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych do zlewni; zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty; uchwałę budżetowa Gminy Góra na rok 2023; w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Góra.
Po ogłoszeniu wolnych głosów i wniosków głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Pogodna Jesień” Bronisław Barna, który w imieniu seniorów podziękował Burmistrz Góry za współpracę w 2022 r. oraz działalność sprzyjającą seniorom.
Po wyczerpaniu porządku obrad Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Góry złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
