Mistrzostwach Europy Dzieci i Młodzieży w Łyżwiarstwie Szybkim
W miniony weekend uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze- Agata Kobus wzięła udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Dzieci i Młodzieży w Łyżwiarstwie Szybkim – Viking Race, które odbyły się w Holandii. Są to najbardziej prestiżowe zawody dla dzieci, podczas których zawodnicy z wielu krajów Europy ścigają się ze sobą i walczą o jak najlepsze rezultaty. Przez blisko cztery dekady Viking Race było dla wielu panczenistów początkiem poważnych karier. Prawo startu w tej imprezie, mieli tylko najlepsi zawodnicy poszczególnych krajów. Agata miejsce w reprezentacji zapewniła sobie wygrywając w lutym finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim w kategorii D1.
Tym bardziej miło nam poinformować, że Agatka wywalczyła w Heerenveen 2 srebrne medale i jeden brązowy, co w klasyfikacji wielobojowej dało jej 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy jej dalszych sukcesów.
