Obchody Światowego Dnia Zdrowia
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Burmistrz Góry Tadeusz Juska wziął udział w Dniach Otwartych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wydarzenie odbyło się 9 kwietnia 2026 roku w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze i przebiegało pod hasłem: „Bezpieczeństwo zdrowotne – wspólna odpowiedzialność”.
W ramach wydarzenia przygotowane zostały, konsultacje i porady zdrowotne na temat: szczepień ochronnych, bezpieczeństwa żywności, zdrowego stylu życia, higieny, wad postawy, prawidłowego czytania etykiet, jakości wody, ekshumacji szczątków ludzkich, zakładów branży beauty, roli PPIS w procesie inwestycyjnym, chorób zawodowych, oznakowania produktów kosmetycznych, bhp, dezinformacji zdrowotnej. Tego dnia odwiedzający siedzibę PSSE mogli wykonać bezpłatne pomiary poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Zdrowie naszym skarbem”.
Burmistrz Góry złożył na ręce Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Górze Zbigniewa Ćwiertniaka podziękowania za codzienną, odpowiedzialną i pełną zaangażowania pracę oraz troskę o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców gminy Góra i powiatu górowskiego.
