Urząd Miasta i Gminy w Górze

XII Dolnośląski Kongres Samorządowy

W czwartek 13 listopada Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Maciej Liśkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Góry Tadeusz Biernacki oraz Radni Rady Miejskiej Góry Tomasz Krysiak i Anna Paterek uczestniczyli w XII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, którego organizatorem był Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Bezpieczny Dolny Śląsk – Bezpieczna Polska. Wspólna odpowiedzialność, wspólna przyszłość”.

Podczas wydarzenia omówiono ważne kwestie dotyczące m.in. bezpieczeństwa regionu, jak również bezpieczeństwa energetycznego, a także rozwoju infrastruktury.

Podczas kongresu odbyły się debaty i panele dyskusyjne w następujących tematach:

  • „Kraj i region wobec zagrożeń. Czy jesteśmy bezpieczni?”,
  • „Energia przyszłości – bezpieczeństwo w nowych czasach”,
  • „Inwestycje w infrastrukturę – podstawa bezpieczeństwa”,
  • „Obrona cywila w regionach – wyzwania i priorytety”.

Spotkanie w tak szerokim gronie samorządowców jest doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów, które sprzyjają powstawaniu nowych inicjatyw, projektów i wspólnych działań. Kongres to również czas na wymianę pomysłów i szukanie kierunków rozwoju. Udział w kongresie to inwestycja w wiedzę, relację oraz przyszłość Dolnego Śląska.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności