Podpisanie umowy o dofinansowanie w ramach RFRD
Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz brała dziś udział w spotkaniu zorganizowanym w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Podczas spotkania podpisano umowy o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Gmina Góra uzyskała dofinansowanie w kwocie 1 159 722,20 zł na realizację zadania pn." Przebudowa drogi w. Rogów Górowski".
Droga w Rogowie Górowskim na odcinku przebudowanym posiada nawierzchnię asfaltową o zmiennej szerokości od 3,0 do 4,0 m z poboczem gruntowym. W ramach przebudowy wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni na długości ok 1.5 km ,szerokości 3,50 m wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego o szer. 075 m z poszerzeniem na łukach. W związku z długością drogi wykonane będą dwie mijanki o szer. 5,0 m. Wykonane zostaną również zjazdy na posesje z kostki betonowej szarej.
