Rozdanie nagród dla najlepszych sportowców Gminy Góra
Wczoraj 17 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla 22 sportowców z Gminy Góra, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Wydarzenie rozpoczął występ cheerleaderek i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze. Następnie Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska powitała lauratów, trenerów, rodziny, przyjaciół oraz zaproszonych gości.
W uroczystości udział wzięli Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Sekretarz Miasta i Gminy Tadeusz Otto, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Maciej Liśkiewicz, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych Magdalena Mielczarek, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska, Dyrektor OKF w Górze Maciej Kuchel oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze Aneta Zmuda.
Burmistrz Góry Tadeusz Juska wręczył nagrody dla:
- Julii Michalec i Aleksandry Dąbrowskiej - za zdobycie II miejsca podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Badmintonie w grze podwójnej dziewcząt;
- Julii Krupy, Aleksandry Krupy, Marceliny Dudzińskiej, Mai Lubas, Wiktorii Rybczyńskiej, Poli Krysiak, Małgorzaty Kaleckiej, Ewy Zdanowicz, Amelii Gertner, Leny Burdziłowskiej oraz Mai Opatkiewicz - za zdobycie I miejsca w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. Jest to drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze;
- Joanny Lewandowskiej - za zdobycie I miejsca w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w grze pojedynczej dziewcząt w tenisie,
- Ewy Jarząb - za zdobycie I miejsca w Finale Dolnośląskim Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci – bieg 300m dziewcząt;
- Roberta Brojka za zdobycie I miejsca podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Badmintonie w grze pojedynczej mężczyzn;
- Amelii Mastalerz - za zdobycie X miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, w kategorii wiekowej U18;
- Agaty Kobus - za zajęcie I miejsca podczas Ulicznych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej we wrotkarstwie;
- Tomasza Witek - za zdobycie V miejsca podczas Pucharu Europy Ju-Jitsu, w kategorii wiekowej U14;
- Jakuba Andrynowskiego - za zajęcie II miejsca podczas Pucharu Europy Taekwon-do UITF, w kategorii wiekowej 15-17 lat;
- Mikołaja Skaczyło za zajęcie I miejsca podczas Pucharu Europy Taekwon-do UITF, w kategorii wiekowej 15-17 lat;
- Tymona Andrzejewskiego - za zajęcie I miejsca podczas Europejskiego Pucharu Yamaha bLU cRU FIM w klasie YZ65.
Po części oficjalnej na scenie pojawiły się Zofia Paterek - uczennica Szkoły Podstawowej w Czerninie oraz podopieczna sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze, Oliwia Maciesza – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze i podopieczna sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze oraz Katarzyna Wiśniewska - uczennica Szkoły Podstawowej w Czerninie, które uświetniły wydarzenie częścią artystyczną.
Wszystkim laureatom gratulujemy osiągniętych wyników sportowych oraz życzymy kolejnych sukcesów, niegasnącego zapału oraz spełniania sportowych marzeń.
