SP3: Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu
Szkoła Podstawowa nr 3 im. W. Broniewskiego w Górze może pochwalić się kolejnym sukcesem. Wspólny pomysł SP3 i LGD „Ujście Baryczy” pn. „LGD-SP3-Eko” zakwalifikował się do projektu "Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu", który zakłada utworzenie ogródka szkolnego przy szkole. Zadanie obejmuje montaż 4 drewnianych grządek wyniesionych, w tym jedną pełniącą funkcję ogrodu deszczowego z podłożem żwirowym, zakup narzędzi ogrodniczych, zbiornika na wodę. W grządkach posiane zostaną warzywa oraz rośliny odporne na wahania poziomu wód gruntowych. Na ten cel pozyskano kwotę 6 950,00 zł. Ogród będzie pełnił funkcję edukacyjną – zapozna uczniów z technikami uprawy roślin i wymogami wodnymi roślin. Wszystkie prace związane z ogródkiem wykonywane będą przez uczniów klas V w ramach przedmiotu: technika. Koordynatorkami projektu są nauczycielki – Renata Matysiak i Kinga Gałuszka.
Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
