Urząd Miasta i Gminy w Górze

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, a data ta wiąże się ze zwycięstwem Polaków w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. Operacja wyparcia bolszewików odbywała się w dniach 13-25 sierpnia 1920 r. i miała wpływ na zatrzymanie Sowietów, którzy dążyli do podbicia Europy.

W 1923 r. dzień 15 sierpnia został ustanowiony Świętem Żołnierza. Niespełna 70 lat później, Ustawa sejmowa z dnia 30 lipca 1992 r. wprowadziła Święto Wojska Polskiego. Jest to wyjątkowy dzień, w którym wyrażamy ogromny szacunek za odwagę, poświęcenie i codzienną służbę Żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: "Dziękujemy za Waszą służbę".

 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności