Urząd Miasta i Gminy w Górze

Szkoła Podstawowa nr 1 wzbogaciła się o AED

W poniedziałek - 13 marca- nasza szkoła wzbogaciła się o bardzo cenne urządzenie- defibrylator AED. 

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób, prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. 

Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych (GOPR, WOPR) czy też straży miejskiej i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

 

Urządzenie trafiło do naszej placówki dzięki stowarzyszeniu „Gramy dla- Góra”, które nieodpłatnie przekazało defibrylator. Jesteśmy bardzo wdzięczni zarządowi stowarzyszenia za ufundowanie tak cennego sprzętu, które z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa naszych uczniów i pracowników, ale także pozostałych mieszkańców Góry❤️ 

 

Gramy dla - Góra, DZIĘKUJEMY

Galeria zdjęć

aed
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności