Urząd Miasta i Gminy w Górze

Udany początek roku górowskich badmintonistów

W pierwszym turnieju seniorskim rozgrywanym 7 stycznia 2026 r. w Jordanowie Śląskim, który jest zaliczany do ranking seniorów PZBad, wzięła udział dwójka zawodników Górowskiego Stowarzyszenia Badmintona ,,Smecz”: Krzysztof Duszczyk i Robert Brojek. Krzysztof Duszczyk rozegrał gry tylko w grach podwójnych - w grze podwójnej mężczyzn pow. 30 lat w parze z Pawłem Radzkim (Wrocław) oraz grze mieszanej w parze z Emilią Goldwasser (Sobótka/Wrocław). Robert Brojek natomiast wystartował w grze pojedynczej mężczyzn pow. 50 lat, a także w parze z Moniką Teklak (Wrocław) w grze mieszanej w tej samej kategorii wiekowej. Zawodnicy spisali się świetnie i stanęli na podium we wszystkich kategoriach gier w których uczestniczyli:

  • Krzysztof Duszczyk

* II miejsce w grze podwójnej mężczyzn (MD +30);

* III miejsce w grze mieszanej (XD +30).

  • Robert Brojek

* II miejsce w grze pojedynczej mężczyzn (MS +50);

* II miejsce w grze mieszanej (XD +50).

Miesiąc później trójka górowskich badmintonistów seniorów - Marek Stećko, Robert Brojek i Marcin Bibik - wzięła udział w XXVII Międzynarodowym Turnieju Badmintona BABOLAT CUP, który był rozgrywany w dniach 14-15 lutego 2026 r. w Policach. Turniej składał się z dwóch odrębnych rywalizacji. W sobotę 14 lutego rozgrywany był główny międzynarodowy turniej seniorów zaliczany do rankingu PZBad, natomiast w niedzielę dodatkowy, amatorski turniej pretendentów i mistrzów. Zarówno Marek Stećko jak i Robert Brojek wystartowali w sobotnim turnieju seniorów (Marek Stećko w grze pojedynczej pow. 55 lat, a Robert Brojek w grze pojedynczej pow. 50 lat i grze mieszanej z Moniką Teklak z Wrocławia). Marek Stećko i Marcin Bibik wystartowali w turnieju niedzielnym: Marek Stećko w grze podwójnej mężczyzn pow. 50 lat w parze z Adamem Górniakiem (Jelenia Góra), a Marcin Bibik w grze pojedynczej pretendentów Open oraz pretendentów w grze podwójnej mężczyzn (w parze z Tomaszem Marszałkiem).

  • Robert Brojek wygrał wszystkie kategorie, w których uczestniczył w głównym turnieju seniorskim:

* I miejsce w grze pojedynczej (MS +50);

* I miejsce w grze mieszanej (XD +50).

  • Marek Stećko:

* I miejsce w grze podwójnej (turniej mistrzów amatorów).

  • Marcin Bibik:

* II miejsce w grze podwójnej (turniej pretendentów).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!

Treść: R. Brojek

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności