Warsztaty „Bezpieczne dziecko w Internecie” w PP1 w Górze
W grupach Słoneczka, Jagódki oraz Misie odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Bezpieczne dziecko w Internecie”. Zajęcia poprowadziła Pani Renata – pracownik PCDN oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Górze.
Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kształtowanie właściwych nawyków podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak chronić swoje dane osobowe, dlaczego nie należy rozmawiać z nieznajomymi w sieci oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji, gdy coś wzbudzi ich niepokój.
Zajęcia miały formę rozmowy, zabaw edukacyjnych oraz ruchowych. Dzięki temu temat bezpieczeństwa w Internecie został przekazany w sposób przystępny i angażujący.
Warsztaty były cenną lekcją odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii i z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości najmłodszych użytkowników sieci. Dziękujemy za wizytę!
Treść: Klaudia Gurgurewicz
