Urząd Miasta i Gminy w Górze

Wizja lokalna komisji konkursowej w Ryczeniu - „Piękna Wieś Dolnośląska 2026”

Dziś Sołectwo Ryczeń gościło komisję konkursową "Pięknej Wsi Dolnośląskiej" w składzie: Agnieszka Szemberska - Koordynator ds. Odnowy Dolnośląskiej Wsi, Krzysztof Szustka - Moderator Odnowy Dolnośląskiej Wsi, Agata Witek - Przedstawicielka Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Anna Podolska - Przedstawicielka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ponadto w wizji lokalnej udział wzięli: Tadeusz Juska - Burmistrz Góry, Krzysztof Olejarnik - Zastępca Burmistrza Góry oraz Magdalena Głuszko - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, która pełni również funkcję Gminnego Koordynatora Odnowy Wsi. Konkurs pn. „Piękna Wieś Dolnośląska”, organizowany jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a Gmina Góra zgłosiła Sołectwo Ryczeń w kategorii „Najpiękniejsza wieś”.

Celem konkursu jest promowanie aktywności społeczności wiejskich, integracja mieszkańców oraz poprawa jakości życia na obszarach wiejskich.

​Wizyta była doskonałą okazją do zaprezentowania wspólnych sukcesów i planów na przyszłość. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za ogromny wkład w przygotowanie miejscowości do wizytacji.

Galeria zdjęć

DSC_7094 DSC_6813 DSC_6850 DSC_7004 DSC_6856 DSC_6889 DSC_6898 DSC_6923 DSC_6966 DSC_6987 DSC_7045 DSC_7059 DSC_7111
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności