Urząd Miasta i Gminy w Górze

XIV Młodzieżowe Manewry Służb Mundurowych

27 maja na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze odbyły się XIV Młodzieżowe Manewry Służb Mundurowych. Inicjatywa ta ma przede wszystkim na celu popularyzację Wojska Polskiego oraz idei służby dla ojczyzny oraz zachęcaniu młodzieży do wstępowania do Policji i Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo manewry wspierają podnoszenie sprawności fizycznej oraz wpływają na poszerzanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami manewrów byli: Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Górze, Komenda Powiatowa Policji w Górze, Urząd Miasta i Gminy w Górze, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPR w Górze, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie, Liga Obrony Kraju Góra, Nadleśnictwo Góra Śląska, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze, Stowarzyszenie Członków Kół Myśliwskich przy Strzelnicy Myśliwskiej w Górze „Dublet”.

Zmaganiom młodzieży przyglądał się Burmistrz Góry Tadeusz Juska oraz Zastępca Burmistrza Góry Krzysztof Olejarnik.

Komisja sędziowska, po przeliczeniu wyników z poszczególnych konkurencji, przyznała następujące miejsca:

W kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze zdobywając 58 punktów,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Czerninie zdobywając 52,5 punktów,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Irządzach zdobywając 43,5 punktów,

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze zdobywając 41 punktów.

W kategorii uczestnicy OHP:

I miejsce HP Góra – 47 punktów,

II miejsce OSiW Ząbkowice Śląskie – 46,5 punktów,

III miejsce HP Bolesławiec - 44 punkty.

Nagrody dla najlepszych Strzelców otrzymali: I miejsce Bartosz Chmiel 39 punktów, II miejsce Filip Dolata 38 punktów oraz II miejsce Kalina Górkiewicz 38 punktów.

W konkurencji policyjnej nagrody otrzymali:

W kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Czerninie,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Irządzach.

W kategorii OHP:

I miejsce HP Dzierżoniów,

II miejsce OSiW Ząbkowice Śląskie,

III miejsce HP w Górze.

Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną dla Hufca Pracy w Jeleniej Górze – w drużynie na placu boju został tylko jeden uczestnik, a jego zmagania wspierał nie tylko psychicznie, ale i fizycznie wychowawca pokazując swoją doskonałą sprawność fizyczną i zaangażowanie.

Najlepszymi drużynami w konkurencji edukacji leśnej okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze oraz Hufiec Pracy w Górze.

Zostały przyznane także nagrody dla najlepszych drużyn w kategorii pożarniczej:

I miejsce otrzymała SP nr 3 w Górze,

II miejsce SP w Czerninie,

III miejsce OSiW w Ząbkowicach Śląskich.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności