Urząd Miasta i Gminy w Górze

XV Kongres Odnowy Wsi

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór zgłoszeń na XV Kongres Odnowy Wsi, który odbędzie się w dniach 4 – 5 grudnia 2025 r. na terenie Dolnego Śląska (dokładna lokalizacja zostanie podana w późniejszym terminie).

Kongres jest corocznym spotkaniem dedykowanym liderom społeczności wiejskich, sołtysom oraz osobom aktywnie działającym na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. W programie przewidziano możliwość udziału w warsztatach, panelach tematycznych, konsultacjach projektów oraz rozmowach dotyczących kierunków rozwoju dolnośląskiej wsi, energetyki oraz finansowania działań lokalnych.

Tegoroczna edycja będzie okazją do:

·         wymiany doświadczeń i dobrych praktyk,

·         zdobycia wiedzy od ekspertów i praktyków,

·         rozmów o przyszłości dolnośląskich wsi i kierunkach ich rozwoju,

·         integracji osób aktywnie działających na rzecz swoich społeczności.

Najważniejsze informacje organizacyjne:

  • nabór skierowany jest wyłącznie do liderów i aktywnych działaczy społeczności lokalnych,
  • rekrutacja nie obejmuje wójtów, burmistrzów ani przedstawicieli władz gminnych,
  • liczba miejsc jest ograniczona — decyduje kolejność zgłoszeń oraz aktywność uczestników.

 

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 listopada 2025 r. na adres: odw@dolnyslask.pl

Szczegóły dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego:

https://umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci-wydzial-obszarow-wiejskich/artykul/nabor-zgloszen-xv-kongres-odnowy-wsi/?no_cache=1

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Szemberska – tel. 502 534 128, odw@dolnyslask.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności