XVI Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dnia 5 października odbyła się XVI Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górze. Słuchaczy, przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości powitała Prezes GUTW Urszula Bujek. Zabrzmiała również pieśń akademicka GAUDEAMUS .
W stronę Zarządu oraz sluchaczy GUTW popłynęły życzenia i gratulacje od przedstawicieli władz i zaproszonych gości.
Urszula Bujek szczególnie cieplo i serdecznie wyróżniła należących do społeczności uniwersyteckiej aktywnych najstarszych Seniorów którzy otrzymali z rąk Prezes gratulacje i życzenia dziękując za to że są dla mlodszych koleżanek i kolegów wzorem oraz motywacją do aktywności. Wspaniałym elementem uroczystości było nadanie Tytulu Honorowy Członek GUTW najstarszemu koledze Michałowi który pomimo wieku 90 lat życia wciąż jest aktywnym seniorem, uczestniczy we wszystkich zebraniach, spotkaniach, wyjazdach i zajęciach.
Prowadząca przedstawiła plany i zamierzenia na rozpoczynający się nowy rok z nadzieją że będzie on przebiegał spokojnie i bez przeszkód. Podziękowala wszyskim którzy prowadzą, wspierają oraz pomagają w realizacji i organizacji zajęć dla słuchaczy. Wyklad inauguracyjny wygłosił Pan Antoni Neczyński redaktor Gazety ABC w Lesznie na temat "Co jest w życiu najwazniejsze". Zakończenie uroczystości uświetnił występ młodzieży z sekcji wokalnej i instrumentalnej górowskiego Domu Kultury.
