Zasady zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD na terenie gminy Góra
Urząd Miasta i Gminy w Górze przypomina, że w dniach od 19 września 2022 r. do 29 września 2022 r. na terenie Gminy Góra odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Podczas prowadzonej zbiórki odbierane będą następujące odpady:
- WIELKOGABARYTOWE – opony z samochodów osobowych (do 4szt.), krzesła, fotele, sofy, komody, szafy, dywany, materace, wózki dziecięce, itp.
- ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY (KOMPLETNY) – chłodziarki, zamrażarki, suszarki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, wentylatory, grzejniki elektryczne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, telefony komórkowe, radia, maszyny do szycia itp.
Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju odpady budowlane oraz sanitarne jak: sedesy, deski sedesowe, panele, belki, grzejniki, kosiarki, odpady ogrodowe, odpady remontowe, styropian, zabawki dziecięce itp.
Odpady należy wystawić przed posesję do godziny 6.00 w dniu odbioru na danym obszarze zgodnie z harmonogramem.
Przypominamy, że przy ul. Poznańskiej 34 w Górze działa Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można oddać odpady segregowane nieuwzględnione w prowadzonej zbiórce.
