83. rocznica napaści Rosji na Polskę
83 lata temu, 17 września 1939 r. bez wypowiedzenia wojny, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Dla upamiętnienia tego tragicznego dla Polski dnia i oddania hołdu wszystkim poległym, pod Pomnikiem Wolności odbyła się uroczystość składania kwiatów i zapalenia zniczy.
Hołd wszystkim poległym oddały władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz i Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską, kombatanci, harcerze, przedstawiciele gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Ziemi Górowskiej.
Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała obecnym delegacjom za udział w uroczystości, złożone kwiaty oraz zapalone znicze, a także za pielęgnowanie pamięci o tym wydarzeniu.
