Urząd Miasta i Gminy w Górze

83. rocznica napaści Rosji na Polskę

83 lata temu, 17 września 1939 r. bez wypowiedzenia wojny, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Dla upamiętnienia tego tragicznego dla Polski dnia i oddania hołdu wszystkim poległym, pod Pomnikiem Wolności odbyła się uroczystość składania kwiatów i zapalenia zniczy.

Hołd wszystkim poległym oddały władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz i Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską, kombatanci, harcerze, przedstawiciele gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Ziemi Górowskiej.

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała obecnym delegacjom za udział w uroczystości, złożone kwiaty oraz zapalone znicze, a także za pielęgnowanie pamięci o tym wydarzeniu.

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 45 46
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności