Urząd Miasta i Gminy w Górze

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W sobotę w związku z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu Bolesława Chrobrego w Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

Uroczystość prowadził Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych szkół oraz jednostek OSP odśpiewano hymn państwowy. Następnie przystąpiono do ceremonii składania kwiatów pod Pomnikiem Wolności.

Pierwszą delegację stanowiły władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego. Następnie wiązanki kwiatów składali przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, harcerzy, służb mundurowych, gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele partii politycznych, delegacje szkół, przedszkoli, żłobka oraz mieszkańcy.

Wartę honorową przy pomniku pełnili górowscy harcerze.

Po zakończeniu ceremonii składania kwiatów hołd sztandarom oddała Starosta Górowski Pani Urszula Szmydyńska.

O godz. 12.00 w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 

Galeria zdjęć

IMG_1497~photo IMG_1503~photo IMG_1505~photo IMG_1509~photo IMG_1510~photo-full IMG_1512~photo-full IMG_1515~photo IMG_1521~photo IMG_1522~photo IMG_1525~photo IMG_1527~photo-full IMG_1529~photo IMG_1533~photo IMG_1535~photo IMG_1538~photo-full IMG_1542~photo IMG_1547~photo IMG_1552~photo-full IMG_1554~photo IMG_1556~photo IMG_1557~photo-full IMG_1558~photo IMG_1562~photo-full IMG_1564~photo IMG_1567~photo IMG_1569~photo IMG_1571~photo IMG_1575~photo IMG_1577~photo IMG_1578~photo IMG_1583~photo IMG_1585~photo IMG_1588~photo IMG_1592~photo IMG_1591~photo IMG_1595~photo IMG_1603~photo
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności