Gmina Góra po raz kolejny pozyskała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.
Gmina Góra po raz kolejny pozyskała dofinansowanie w wysokości 9 676,00 zł na organizację wyjazdów edukacyjnych w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Całkowita wartość projektu zgłoszonego przez Gminę to 12 095,00 zł, w tym finansowy wkład własny w wysokości 2 419,00 zł. Udział Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Glince w programie pozwoli na uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Termin realizacji projektu to czerwiec 2023 r..
