Dolnośląska siatkówka ponownie w Górze
16 kwietnia w hali sportowej Arkadia odbył się turniej o puchar Dolnośląskiej Akademii Siatkówki w kategorii juniorów. Zmierzyły się najlepsze cztery ekipy z naszego województwa - KPS Chełmiec Wałbrzych, Chemeko-System Gwardia Wrocław, Academy MKS Ikar Legnica oraz DOFU Bielawianka Bester Bielawa. W imieniu Burmistrza Góry Ireny Krzyszkiewicz otwarcia turnieju dokonała Zastępca Burmistrza Magdalena Głuszko a w imieniu Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala.
Zawodnicy wszystkich drużyn zaprezentowali wysoki poziom siatkarskiej rywalizacji, dostarczając kibicom niezapomnianych emocji. W wyniku zaciętych i emocjonujących meczy Puchar powędrował do drużyny z Wałbrzych, na drugim miejscu uplasował się zespół z Wrocławia, a na trzecim reprezentacja Legnicy. Poza podium znalazł się team z Bielawy.
Dolnośląska Akademia Siatkówki to projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który ma na celu pomóc całej społeczności siatkarskiej na terenie Dolnego Śląska, poprzez realizację wielu działań m.in: specjalistycznych warsztatów trenerskich, treningów z mistrzami sportu, turniejów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, szkoleń trenerskich, warsztatów sportowych i edukacyjnych dla dzieci oraz młodzieży.

