Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
Uroczystością przygotowaną przez Szkołę Podstawową nr 1 im. B. Prusa w Górze, która odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze zainaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023.
Udział w uroczystości wzięły władze samorządowe Gminy Góra reprezentowane przez Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Góry Arkadiuszem Szuperem, radnymi Gminy Góra, Zastępcą Burmistrza Góry Magdaleną Głuszko, Skarbnikiem Miasta i Gminy Góra Markiem Balowskim, Sekretarzem Miasta i Gminy Góra Tadeuszem Otto, oraz władze Powiatu Górowskiego na czele ze Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską i Przewodniczącym Rady Powiatu Górowskiego Ryszardem Wawerem. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji, służb mundurowych, gminnych jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, uczniowie, którym przyznano stypendium Burmistrza Góry za wysokie wyniki w nauce, a także nauczyciele, którzy uzyskali awans na wyższy stopień zawodowy.
Uroczystość rozpoczął utwór poetycki „List w sprawie polonistów” w wykonaniu tegorocznej absolwentki Szkoły Podstawowej nr 1 – Zuzanny Butkiewicz.
Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosiła Burmistrza Góry Irena Krzyszkiewicz, a następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Prusa Aneta Zmuda.
Po wystąpieniach, przyszedł czas na złożenie ślubowania i wręczenie aktów mianowania nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W bieżącym roku egzamin na wyższy stopień awansu zawodowego zdały trzy nauczycielki:
Karolina Taler – nauczyciel Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach,
Wioletta Koszacka-Gęstwa, nauczyciel Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach;
Agnieszka Połocka-Łuczak- nauczyciel Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie.
Akty mianowania wręczone zostały przez Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz.
Kolejnym ważnym punktem uroczystości, było wręczenie Stypendiów Burmistrza Góry za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Stypendium w kwocie 700,00 zł otrzymało 29 uczniów szkół podstawowych. Listy gratulacyjne wraz z drobnymi upominkami wręczyła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Góry Arkadiuszem Szuperem i Dyrektor SP1 Anetą Zmudą.
Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć część artystyczną w wykonaniu klasy 3a SP1, sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze, Mażoretek Mari Mar i Mażoretek Artis Góra.
