Niezwykła lekcja w SP1
Dzięki organizacji jubileuszu 55 –lecia PKN Orlen S.A Odział PGNiG w Zielonej Górze dziś w naszej szkole duże wydarzenie. Na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze stanął Naukobus - „Być jak Ignacy”, Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jest to mobilna strefa edukacyjno–naukowo–wystawiennicza wyposażona w stanowiska na dwóch wyjątkowych pokładach.
Na odwiedzających czekały zaskakujące reakcje chemiczne i widowiskowe zjawiska fizyczne. W jego gościnnym wnętrzu można poznać biografię, działalność i osiągnięcia Ignacego Łukasiewicza.
Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych uczniów: pani Urszuli Turowskiej i panu Grzegorzowi Turowskiemu, na co dzień pracownikom PKN Orlen S.A Odział PGNiG w Zielonej Górze za pomoc w zorganizowaniu niezwykłej lekcji chemii i fizyki.
