Obrady komisji Rady Miejskiej Góry
Dziś, 17 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze obradowały Komisje stałe Rady Miejskiej Góry.
Jako pierwsza spotkała się Komisja Rewizyjna. Tematem posiedzenia było rozpatrzenie sprawozdania finansowego Gminy Góra za rok 2022, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Góra za rok 2022 oraz informacji o stanie mienia komunalnego za 2022 rok i przygotowanie wniosku w sprawie absolutorium dla Burmistrza Góry.
Następnie obradowała Komisja Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego, która opiniowała projekt uchwały w sprawie przekazania do zaopiniowania organowi regulacyjnemu projektu zmian do „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na obszarze Gminy Góra”.
Kolejne było posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska podczas, którego Radni zaopiniowali projekt uchwały w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych.
Jako ostatnia zebrała się Komisja Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych, która w porządku obrad miała następujące punkty: Uchwała w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Góra oraz określenie granic obwodów publicznych szkół podstawowych, Uchwała w sprawie włączenia Przedszkola Publicznego w Glince do Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Władysława Reymonta w Witoszycach, Uchwała w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Góra, Raport z wykonania w roku 2022 Programu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii przyjętego dla Gminy Góra na lata 2022-2023, Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2022.
Omawiane dziś uchwały będą przedmiotem Sesji Rady Miejskiej Góry w dniu 26 maja br. Zaproszenie na sesję
