KOMUNIKAT BURMISTRZA GÓRY
KOMUNIKAT
BURMISTRZA GÓRY
Szanowni Mieszkańcy!
Informuję, że od dnia 17 maja 2023 r. Gmina Góra przystępuje do sprzedaży końcowej węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.
Ø Wnioski o zakup węgla w ramach sprzedaży końcowej składać można
od dnia 17 maja 2023 r. do dnia 30 czerwca 2023 r.
Ø Szacunkowa ilość węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej wynosi:
- orzech - 10 t.
- groszek – 0,2 t
Ø Cena węgla – 2 000,00 zł/t.
Do sprzedaży końcowej nie stosuje się limitów określonych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Oznacza to, że wniosek o kupno węgla w ramach sprzedaży końcowej, może złożyć osoba która w obu okresach zakupowych dokonała już kupna paliwa w ilości 3 t.
Wniosek o zakup węgla w ramach sprzedaży końcowej może również złożyć mieszkaniec innej gminy, pod warunkiem okazania zaświadczenia potwierdzającego uprawnienie do zakupu preferencyjnego wydanego przez odpowiedni organ (wójta, burmistrza, prezydenta właściwego ze względu na adres zamieszkania wnioskodawcy).
Każda osoba, która złożyła wniosek o zakup preferencyjny węgla
w sprzedaży końcowej otrzyma z Urzędu Miasta i Gminy w Górze zwrotną informację o jego rozpatrzeniu. W niniejszym piśmie zamieszczone zostaną wszelkie informacje związane z dalszą procedurą kupna i odbioru węgla.
Wnioski na zakup węgla rozpatrywane są wg kolejności ich złożenia.
Sprzedaż węgla odbywać się będzie najpóźniej do dnia 31 lipca 2023 r.
Ważne!
Wszelkich płatności związanych z zakupem węgla proszę dokonywać dopiero po otrzymaniu pisma potwierdzającego pozytywne rozpatrzenie wniosku,
w terminie 7 dni od daty jego otrzymania.
Odbioru węgla należy dokonać w terminie 14 dni od dnia zapłaty, po wcześniejszym umówieniu z pracownikiem obsługującym sprzedaż.
Miejscem odbioru węgla jest plac zlokalizowany na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Górze przy ul. Poznańskiej 34.
BURMISTRZ GÓRY
Irena Krzyszkiewicz

