PP1: Święto Niepodległości
"Szkoła do hymnu"
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci wykonywały kotyliony i flagi w barwach ojczystych oraz poznawały historię związaną ze Świętem Niepodległości. Utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast i postaci historycznych zasłużonych dla naszej ojczyzny. Podsumowaniem obchodów Święta Niepodległości był udział wszystkich pracowników placówki razem z przedszkolakami w akcji "Szkoła Pamięta", w ramach której wspólnie odśpiewaliśmy hymn na dziedzińcu przedszkolnym. Głównym celem świętowania było pielęgnowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i historii. Dzięki uczestnictwu w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
