SP1: Święto Niepodległości
11 listopada to dzień szczególny w sercach Polaków. Nasz kraj po 123 latach niewoli, cierpienia oraz upokorzeń odzyskuje niepodległość. Aby przypomnieć tamte ciężkie czasy, uczniowie klas VIII b i klasy VIII c pod kierunkiem p. Anny Kobus oraz p. Małgorzaty Smolińskiej przygotowali akademię.
Apel rozpoczął się o symbolicznej godzinie 11.11, wówczas cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji „ Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy „ Mazurka Dąbrowskiego”.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie opowiadali o walce z zaborcami, o poświęceniu naszych przodków. Recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły jeszcze bardziej zrozumieć realia tamtych czasów. Na zakończenie uczniowie klasy VI c pod okiem p. Katarzyny Kaźmierczak przygotowali piękny taniec z szarfami.
Dyrektor szkoły Aneta Zmuda podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków.

