Urząd Miasta i Gminy w Górze

SP1: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

„ Tamte dni – to bezcenne kartki pamiętnika

Pisane nie tylko myślą, ale także i sercem.

Kartki stare, ale żywe – bo nie można o nich zapomnieć. Bo to one kolorem swoich wspomnień

Zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce chmur, Zabrały niebezpieczeństwo,

A zostawiły tylko blask tamtych dni”.

 

Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.

29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzony przez uczniów klasy VI c i VII c ( pod kierunkiem pań: Katarzyny Kaźmierczak i Małgorzaty Stolarczyk) rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to ważna lekcja naszej historii, przeplatana pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru, podczas której wszyscy zebrani przypomnieli sobie najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

To był nie tylko moment celebracji, ale także okazja do uczczenia naszych narodowych tradycji i dziedzictwa kulturowego.

 

SP1

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3 Zdjecie4 Zdjecie5 Zdjecie6 Zdjecie7 Zdjecie8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności