233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W sobotę w związku z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu Bolesława Chrobrego w Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.
Uroczystość prowadził Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych szkół oraz jednostek OSP odśpiewano hymn państwowy. Następnie przystąpiono do ceremonii składania kwiatów pod Pomnikiem Wolności.
Pierwszą delegację stanowiły władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego. Następnie wiązanki kwiatów składali przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, harcerzy, służb mundurowych, gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele partii politycznych, delegacje szkół, przedszkoli, żłobka oraz mieszkańcy.
Wartę honorową przy pomniku pełnili górowscy harcerze.
Po zakończeniu ceremonii składania kwiatów hołd sztandarom oddała Starosta Górowski Pani Urszula Szmydyńska.
O godz. 12.00 w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny.

