Spotkanie z kierownikami jednostek organizacyjnych Gminy Góra
Dziś w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się spotkanie Burmistrza Góry Tadeusza Juski z kierownikami jednostek organizacyjnych Gminy Góra. W spotkaniu udział również wzięli: Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Anna Kulesza, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska, Naczelnik Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Piotr Głowacki oraz Pełnomocnik ds. kontroli zarządczej Marzena Srebniak. Celem głównym spotkania było przedstawienie, omówienie funkcjonowania oraz dokonanie oceny kontroli zarządczej.
Podczas spotkania podkreślono rolę i znaczenie kontroli zarządczej w funkcjonowaniu poszczególnych jednostek organizacyjnych i całej gminy. Zwrócono także uwagę, że kontrola zarządcza, jako ogół działań podejmowanych dla zapewnienia efektywnej i oszczędnej realizacji zadań, musi stać się rzeczywistym narzędziem zarządzania w jednostkach.
Spotkanie było też okazją do przedstawienia i omówienia realizacji nowego obowiązku nałożonego na jednostki sektora finansów publicznych dotyczącego publikowania informacji o zawieranych umowach. Obowiązek ten powstanie od 1 lipca 2026 r. W praktyce funkcjonowania samorządu Gminy Góra dotyczyć on będzie wszystkich gminnych jednostek organizacyjnych, poza spółkami komunalnymi.
