Urząd Miasta i Gminy w Górze

Sukcesy Uczniowskiego Klubu Sportowego Artis Góra

Uczniowski Klub Sportowy Artis Góra aż 21 razy stawał na podium podczas XXVI Mistrzostw Polski Mażoretek, które odbywały się w dniach 6-8 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu.

Były to trzy dni pełne emocji, które trudno ubrać w słowa. Reprezentantki i reprezentanci UKS Artis wystąpiły aż 43 razy. Były to 43 choreografie, za którymi stoją miesiące ciężkich treningów, kontuzje, łzy zmęczenia, chwile zwątpienia, ale też setki wspólnych śmiechów, wsparcia, przekraczania własnych granic i wiary. Opłaciło się! 21 razy na podium, 9 tytułów Mistrza Polski, 9 tytułów Wicemistrza i 3 tytuły II Wicemistrza.

Mistrz Polski w kategoriach:

- scena buława seniorki "Upiór w operze";

- scena buława juniorki "Light in the dark";

- Aleksandra Monkiewicz solo buława seniorki; 

- Anna Styczyńska solo pom pom kadetki; 

- Anna Styczyńska solo twirling kadetki; 

- Aleksandra Monkiewicz i Fabian Maciejewski duet buława senior; 

- Aleksandra Monkiewicz i Fabian Maciejewski duet mix seniorki; 

- Gabriela Michalewska i Amelia Smektała duet baton juniorki MPK;

- Kamila Rzepiela -Drgas solo buława grand senior.

Wicemistrz Polski w kategoriach: 

- Scena flaga seniorki;

- Scena baton przedszkolaki "Masza i niedźwiedź"; 

- Scena baton mamy mażoretek "Back to the 90's";

- Nela Narwid solo baton kadetki młodsze; 

- Aniela Ratajczak solo buława juniorki; 

- Karolina Kierkiewicz solo pom pom kadetki; 

- Julia Grabowska solo baton klasyczny kadetki; 

- Aleksandra Monkiewicz solo baton klasyczny seniorki; 

- Aniela Ratajczak i Dominika Ochnia duet buława juniorki.

II Wicemistrz Polski w kategorii: 

- Scena baton seniorki "Dobry i zła";

- Dominika Matuszewska solo baton klasyczny seniorki; 

- Aleksandra Monkiewicz i Fabian Maciejewski duet baton seniorki.

Każdy występ był zwycięstwem – niezależnie od zajętego miejsca. Za każdą prezentacją kryły się godziny pracy, których nikt nie widzi. To nie tylko choreografia. To serce bijące szybciej na wejściu na scenę, drżące dłonie, adrenalina. Łzy przed występem i łzy po – bez względu na wynik. To przyjaźnie, które rodzą się na sali treningowej. To dzieci, młodzież i dorośli, którzy postanowili walczyć o swoje marzenia razem. Gratulujemy każdej osobie, która stanęła na parkiecie, dała siebie wszystko i nie odpuściła mimo trudności.

Przed Klubem nowe, kolejne wyzwanie - Mistrzostwa Świata Mażoretek WAMT w Teplice w Czechach, które odbędą się w dniach 26-29 czerwca 2025 roku. 

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności