Spotkania w sprawie Programu Pilotażowego Wsparcie Spółdzielni Energetycznych oraz stanu dróg wojewódzkich Gminy Góra
Zastępca Burmistrza Góry Piotr Iskra oraz Inspektor ds. remontów i inwestycji UMiG w Górze Krzysztof Haliberda wzięli udział w dwóch niezwykle ważnych spotkaniach. Pierwsze z nich odbyło się w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W spotkaniu ze strony Wojewódzkiego Funduszu uczestniczył Roman Papiór - Doradca Energetyczny i przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska. Jest to kolejne już spotkanie prowadzone w ramach Programu Pilotażowego Wsparcie Spółdzielni Energetycznych. Jego celem było również omówienie potencjału energetycznego Gminy Góra. Warto zaznaczyć, że Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród samorządów województwa dolnośląskiego.
Drugie spotkanie dotyczyło problemu złego stanu dróg wojewódzkich w naszej gminie. W rozmowach uczestniczył Mariusz Wawro – Zastępca Dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, który przekazał informacje o planowanej przebudowie drogi wojewódzkiej DW323 w kierunku Leszna. Aktualnie trwają prace projektowe, które potrwają do wiosny przyszłego roku. Realizację robót planuje się z podziałem na newralgiczne odcinki, a zakres robót obejmie m.in. budowę ronda w Sławęcicach. Rozmowa dotyczyła również drogi wojewódzkiej nr DW324. Poza prowadzonymi pracami w kierunku Jastrzębiej, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont kolejnych odcinków drogi w kierunku Rawicza.

