Urząd Miasta i Gminy w Górze

Świąteczne spotkanie Klubu Esperanto

W sali Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze odbyło się świąteczne spotkanie górowskiego Klubu Esperantystów, w którym udział wzięli: Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Zastępca Burmistrza Góry Piotr Iska, Jolanta Wrotkowska – Prezes LGD Ujście Baryczy oraz goście z klubu esperantystów z Wrocławia.

Teresa Sybilak – szefowa Klubu Esperanto w Górze podkreślała, że język ten jest nie tylko narzędziem porozumiewania się, ale także sposobem na życie i platformą do współpracy i przyjaźni międzyludzkich. Podczas spotkania, które miało charakter wigilijny, uczczono pamięć Ludwika Zamenhofa – polskiego twórcy języka esperanto. Były śpiewy piosenek esperanto oraz specjalnie przygotowany na tę okazję tort.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności