Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Wczoraj w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla dziesięciu par z Gminy Góra. Odznaczenia, przyznawane przez Prezydenta RP, wręczył Burmistrz Góry Tadeusz Juska w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Olejarnika, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Górze Agnieszki Gnieckiej oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Górze Marzeny Srebniak.
Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu świętowali:
- Państwo Maria i Piotr Chocianowscy
- Państwo Grażyna i Kazimierz Dąbrowscy
- Państwo Urszula i Józef Gasik
- Państwo Irena i Ryszard Klimaszewscy
- Państwo Bożena i Walery Ławniczak
- Państwo Krystyna i Marian Organ
- Państwo Krystyna i Ireneusz Piwowarscy
- Państwo Maria i Jerzy Świątek
- Państwo Leokadia i Jan Węgrzynowscy
- Państwo Grażyna i Andrzej Wilczyńscy
Uroczystość miała wyjątkowo podniosły i wzruszający charakter. Nie zabrakło ciepłych słów oraz gratulacji. Jubilatom towarzyszyli ich bliscy – dzieci, wnuki, przyjaciele.
Wydarzenie uświetniła część artystyczna sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze, przygotowanej przez Alicję Sajdak. Na scenie pojawiły się Barbara Czajkowska, Hanna Górecka oraz Małgorzata Gołębiowska. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek i jubileuszowy tort.
Wszystkim parom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!
