Innowacja pedagogiczna w SP3
„Chcę być zdrowy” - tak właśnie brzmiał temat przewodni innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie II b SP3 w Górze. Jej autorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Wioleta Leśniak i Jolanta Wilkosz.
Projekt trwał od lutego do połowy maja. Zajęcia obejmowały zagadnienia dotyczące edukacji zdrowotnej. Jednym z tematów była aktywność fizyczna. Dzieci miały okazję poznać nowe zabawy i sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone pod hasłem „Zdrowie na talerzu”. Wstępem do nich było spotkanie z p. doktor Danutą Adamiec, która w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie poznali też piramidę żywienia i w oparciu o tę wiedzę przygotowali plakat promujący zdrowe produkty, które warto spożywać, aby dbać o siebie.
Kolejne zajęcia miały już charakter praktyczny. Uczniowie samodzielnie przygotowywali na nich zdrowe kanapki z pastą serową, słodkie przekąski wykonane z banana i odrobiny nutelli oraz sorbety lodowe. Realizacja projektu zakończyła się sukcesem.
Wspólnie spędzony czas wzbogacił wiedzę drugoklasistów o zdrowiu, co na pewno zaowocuje w ich dalszej edukacji.
Treść: Wioleta Leśniak

