XLVI sesja Rady Miejskiej Góry. Jednogłośne absolutorium dla Burmistrz Góry.
Dziś o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej Góry, w której uczestniczyło 13 radnych. Udział w sesji wzięli również: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski, Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, naczelnicy wydziałów i kierownicy biur Urzędu Miasta i Gminy w Górze, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele spółek gminnych, przedstawiciele służb mundurowych, sołtysi sołectw Gminy Góra.
Po przyjęciu protokołu z XLIV sesji Rady Miejskiej Góry w dniu 30 marca 2022 roku zebrani wysłuchali sprawozdania Burmistrza Góry z działalności w okresie międzysesyjnym. Następnie radni przystąpili do debaty na Raportem o stanie Gminy Góra za rok 2021. W dalszej kolejności podjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Góra za rok 2021 oraz uchwałę w sprawie absolutorium dla Burmistrza Góry. Obie uchwały podjęte zostały jednogłośnie. Z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Arkadiusza Szupera, a także Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Zbigniewa Przybylskiego Burmistrz Góry otrzymała bukiety kwiatów oraz gratulacje.
Przystąpiono do realizacji kolejnych punktów porządku obrad. Podjęto następujące uchwały: w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze; w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2022; w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie regulaminu korzystania z wieży byłego kościoła ewangelickiego w Czerninie; w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Góra; zmieniającą uchwałę w sprawie zmiany nazw ulic w mieście Góra; w sprawie nadania nazw ulicom na obszarze miasta Góra; w sprawie nadania nazw ulicom na obszarze gminy Góra; zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania; w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Góra na lata 2021-2024. W porządku obrad znalazło się także Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2021 oraz Sprawozdanie z działalności „Programu Wspierania Rodziny Gminy Góra na lata 2019-2021” za rok 2021.
Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper ogłosił wolne głosy i wnioski.
Po wyczerpaniu porządku obrad posiedzenie zakończono.
