Urząd Miasta i Gminy w Górze

XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Witoszyce 2023

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w Centrum Kulturalno-Sportowym w Witoszycach w dniu 20 stycznia odbyła się kolejna edycja XVII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd o zasięgu międzywojewódzkim pod Patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz.
W konkursie udział wzięło 45 uczestników z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.
Konkurs przeprowadzono w 4 kategoriach wiekowych:

Kat. Przedszkole - Komisja jednogłośnie przyznała I miejsce dla wszystkich przedszkolaków
- Nikola Wosik - Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze,
- Laura Fogt - Przedszkole Publiczne nr 3 w Górze,
- Joanna Musielak - Punkt Przedszkolny w Czarnoborsku,
- Oliwia Rogala - Przedszkole Miejskie nr 18 w Lesznie,
- Antonina Nakoneczna - Przedszkole w Witoszycach,
- Lilianna Chraplewska - Publiczne Przedszkole w Krzemieniewie,
- Hanna Piela - Przedszkole w Naratowie,
- Michalina Wawrzyniak - Przedszkole Niepubliczne “Akademia Malucha” w Górze,
- Diana Grys - Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze,
- Jagoda Bielawska - Przedszkole Samorządowe w Szlichtyngowej,
- Sara Łuczak -Przedszkole w Witoszycach.

Kat. I-III
I miejsce - Julia Wojtyczka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoskach,
II miejsce - Zofia Kania - Szkoła Podstawowa nr 3 we Wschowie i Aleksander Gol - Zespół Szkół w Kąkolewie,
III miejsce -Zofia Bujak - Szkoła Podstawowa w Krobi i Michał Rogala - Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie.

Kat. IV-VIII
I miejsce -Gabriela Stefaniszyn ZSP Lipno,
II miejsce -Nadia Najdzinowicz - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lesznie,
III miejsce -Aleksandra Dąbrowska - Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

Kat. Szkoły średnie
I miejsce - Marta Woroch - Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie,
II miejsce - Hanna Górecka - Liceum Ogólnokształcące w Górze,
III miejsce - Maja Kowalczyk - I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.

Koncert uświetnił występ Pani Leokadii i Pana Alfreda z Żytomierza, którzy zaśpiewali kolędy w języku ukraińskim. Publiczność zachwyciła się także instrumentalnym wykonaniem kolęd przez uczennicę naszej szkoły Anastazję Chaika z klasy VII pochodzącej z Bereżan – obwód Tarnopolski.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i pięknego pluszowego misia. Dyrektor Pan Leszek Stecki podziękował wszystkim uczestnikom, rodzicom, opiekunom, komisji konkursowej, sponsorom, pracownikom administracji i obsługi, nauczycielom za wkład włożony w przygotowanie i udział w konkursie oraz seniorkom za przepyszne pierogi, rodzicom za upieczenie ciast.

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów . Serdecznie zapraszamy za rok na XVIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd.

Galeria zdjęć

XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Witoszyce 2023 4 XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Witoszyce 2023 3 XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Witoszyce 2023 2 XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Witoszyce 2023 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności