SP1: Poczwórni Mistrzowie w pływaniu drużynowym
W czwartek 02.02.2023r. odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców.
Były to trzecie tego typu zawody pływackie zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Górze. Do rywalizacji zgłosiły się Szkoła Podstawowa Nr 1 i Nr 3 w Górze. Każdy zawodnik miał prawo startu w jednej konkurencji indywidualnej i obowiązkowo w sztafecie. Konkurencje indywidualne to 50m stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym lub 25m stylem motylkowym w ramach Igrzysk Dzieci oraz sztafeta 6 x 25m stylem dowolnym. W grupie starszej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej to 100m stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym lub 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta 6 x 50m stylem dowolnym.
Zawody zakończyły się czterokrotnym sukcesem uczniów naszej szkoły, którzy zajęli I miejsca w obu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.
Skład reprezentacji - Igrzyska Dzieci: Milena Dębkowska, Marcelina Dudzińska, Hanna Kauch, Anna Janusz, Hanna Kaźmierczak, Oliwia Matyńka, Laura Szylin, Maja Szymkowiak, Hubert Iwasików, Antoni Kierznowski, Wiktor Kur, Mikołaj Myszorek, Maciej Sajdak, Filip Tomaszewicz.
Skład reprezentacji - Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Katarzyna Dokładańska, Alicja Janus, Weronika Łęgowa, Hanna Maźno, Natasza Turowska, Tomasz Kołata, Kamil Kwasik, Antoni Pękala, Aleksander Piwko, Dawid Siekanowicz, Wiktor Szewiało, Paweł Waściński, Mateusz Zieleń.
Opiekunem zespołów był Robert Burdziuk.

