Urząd Miasta i Gminy w Górze

Mikołaj w Zespole Żłobek i Klub Dziecięcy

„ 6 grudnia- jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już swe prezenty
Wraca do nieba uśmiechnięty”

Mikołajki w Klubiku i Żłobku to szczególnie ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada Maluszki uczyły się piosenek i tańców by powitać upragnionego gościa..

Poniedziałek… siódmego grudnia 2020 roku… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane szybko wstały i z radością pojawiły się w Klubiku i Żłobku. Każde maleństwo cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi najmilsi podopieczni bardzo starali się… „być grzecznymi” i doskonale wiedzieli, że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Od samego rana podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „hoł, hoł , hoł” i odgłosów dzwonków sań. Ciągle zadawały te same pytania: Czy dzisiaj przyjdzie Mikołaj?, O której będzie Mikołaj?... Za każdym razem , gdy otwierały się drzwi do sali wszystkie dzieci zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie i w progu stanął ON… Święty Mikołaj-  gość z dalekiej Laponii, miał czerwony strój, długą, białą brodę, na nosie okulary i na saniach ciągnął worek z prezentami. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas.

We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnym i przyjaznym nastroju. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, pięknie tańczyły oraz bardzo chętnie siadały na kolana, aby przytulic się do niego i ”pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci:” Czy były grzeczne?”, ”Czy zjadają wszystkie posiłki?” itp.

Atmosfera spotkania była magiczna, Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Oczywiście dzieci nie zapomniały o pysznych pierniczkach i kubku ciepłego mleka dla Mikołaja i chrupiącej marchewce dla reniferów, strudzonych daleką podróżą.

Miłym akcentem były wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Gdy tylko Gość się z nami pożegnał, szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Maluchy bardzo się cieszyły z podarunków , które otrzymali.

Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swoim rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w naszej placówce.

Wizyta tego wyjątkowego Gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 „Mikołaju , bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok”.

Dyrektor Zespołu Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze Elżbieta Pojasek składa serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację przepięknych Mikołajek. Dzieci były bardzo szczęśliwe i już czekają na powtórne odwiedziny wspaniałego Gościa.

Mikołajki – to pierwszy etap obchodów świąt Bożego Narodzenia w naszej placówce. Przed nami jeszcze wiele niespodzianek.

Galeria zdjęć

P1050697 P1050729 P1050749 P1050785 P1050809 P1060105 P1060109 P1060121 P1060122 P1060154
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności