Najmilsze Miśki odwiedziły najmłodszych w Żłobku u Klubie Dziecięcym
„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”
25 listopada w Zespole Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dzieci w Naszej placówce poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, układanie misiowych puzzli. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku.
Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci osiągnęły główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa została osiągnięta.
Warto nadmienić, że sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

